Weekend cu șah și fotbal pentru jandarmii ialomițeni. FOTO: IJJ Ialomița
Jandarmii ialomițeni vor asigura măsuri de ordine și siguranță publică pe timpul evenimentelor care au loc pe raza județului.
Astfel, militarii Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița vor fi prezenți de vineri până duminică, respectiv 25 – 27 noiembrie, începând cu ora 09.00, în orașul Amara, la Turneul Internațional de Șah „Cupa Satori Art” ediția a XIII-a;
Sâmbătă, 26 noiembrie
începând cu ora 13.45, pe stadionul „1 Mai” din municipiul Slobozia, la partida de fotbal dintre echipele AFC Unirea 04 Slobozia și FC Unirea Dej;
începând cu ora 14.00, pe stadionul local din Gheorghe Doja, la partida de fotbal dintre echipele Recolta Gheorghe Doja și CS Afumați.
Duminică, 27 noiembrie
pe stadionul Tineretului din municipiul Urziceni, la evenimentul caritabil – meci de fotbal dintre Unirea Urziceni Old Boys și Liga Legendelor.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară taxabilă în România, fiind astfel obligați să își modifice […]
Consiliul Județean Ialomița se convoacă în ședință ordinară în data de 21 februarie începând cu ora 12.00 în Sala EUROPA. Pe ordinea de zi sunt proiecte legate de bugetul Consiliului Județean, al Spitalului Județean, dar […]
Pompierii ialomițeni au fost prezenți la datorie 24 de ore din 24 pentru intervenția imediată la solicitările cetățenilor și gestionarea optimă a situațiilor de urgență, produse la nivel local. Stingerea incendiilor, acordarea de prim ajutor […]
Be the first to comment