Un bărbat de 73 de ani din județul Ialomița a murit din cauza infecției cu coronavirus, el având și alte boli asociate, între care boală cardiovasculară.
Grupul de Comunicare Strategică a anunțat, marți, că un bărbat în vârstă de 73 de ani, din județul Ialomița, a murit după ce a fost infectat cu COVID-19. Data confirmării bolii a fost marți, 09 iunie, iar decesul bărbatului a fost înregistrat în aceeași zi.
Ca și morbidități, bărbatul suferea de boală cardiovasculară și reflux gastroesofagian.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un bărbat de 32 de ani, din Hârșova, a fost arestat preventiv după ce, la sfârșitul săptămânii trecute, a acroșat cu mașina o polițistă în timp ce încerca să scape cu fuga de un filtru […]
În acest final de săptămână, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a suplimentat efectivele angrenate în misiuni, în vederea asigurării unui climat de ordine și siguranță la manifestările cu public numeros organizate pe raza județului. Astfel, […]
Un accident rutier a avut loc astăzi, pe DN2 A, în localitatea Stejaru, între un autoturism și un microbuz, iar o persoană a ajuns la spital. Potrivit ISU Ialomița, în jurul orei 13.00, dispeceratul inspectoratului […]
Be the first to comment