Polițiștii din Fetești au fost solicitați să intervină luni, 27 decembrie, în jurul orei 14.00, după ce, în centrul comunei Făcăeni, un autoturism a intrat în șanț.
La fața locului polițiștii au identificat autoturismul în cauză și conducătorul acestuia, un bărbat în vârstă de 60 ani, din comuna Făcăeni, care în urma accidentului nu a suferit vătămări corporale.
Bărbatul a fost testat de polițiști cu aparatul etilotest Drager, care a indicat valoarea de 1,04 mg/l alcool în aerul expirat, fiind condus la Spitalul Municipal Fetești unde i-au fost recoltate probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză a fost întocmit dosar penal, în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „conducerea unui vehicul sub influența alcoolului”.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Amenzi de aproape 30.000 de lei au fost aplicate de polițiștii ialomițeni în urma unor controale pentru verificarea modului cum sunt respectate măsurile luate pentru combaterea pandemiei de Covid-19. Pentru prevenirea și combaterea infectării cu […]
Inspectoratul Școlar Județean Ialomița monitorizează atât dinamica scenariilor de funcționare a unităților de învățământ preuniversitar din județ, cât și situația epidemiologică a acestora. În acest sens, au fost repartizate către unitățile școlare din județul Ialomița […]
Un adolescent în vârstă de 16 ani, din comuna ialomițeană Movilița, a ajuns la spital, marți după-amiază, fiind rănit după ce căruța pe care o conducea a fost spulberată într-un accident rutier. Potrivit polițiștilor ialomițeni, […]
Be the first to comment