Numărul persoanelor aflate în carantină în județul Ialomița și la care testarea a ieșit pozitivă la coronavirusul COVID – 19 a ajuns la două, a anunțat Prefectura Ialomița.
În cursul serii de 16 martie, autoritățile ialomițene au primit rezultatele pentru ultimele persoane aflate în carantină și testate. Pentru una dintre ele, rezultatul a fost pozitiv la COVID – 19. Drept urmare, pacientul a fost transportat cu izoleta la Institutul Național de Boli Infecțioase „Prof. Matei Balș“ din București.
Situația epidemiologică la nivelul județului Ialomița este următoarea:
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un bărbat din județul Buzău este cercetat penal pentru deținerea și transportul a 150 de kilograme de pește fără documente legale. Potrivit IPJ Ialomița, la data de 10 februarie, polițiștii din Urziceni, în timp ce […]
Jandarmii ialomițeni vor asigura măsuri de ordine și siguranță publică pe timpul desfășurării următoarelor manifestări sportive și cultural-artistice. Astfel, militarii IJJ Ialomița vor fi prezenți: sâmbătă, 14 mai, începând cu ora 16.00, la Muzeul Județean […]
Cetățenii cu drept de vot, care vor să-și exercite dreptul constituțional la Alegerile locale din 27 septembrie dar nu știu la ce secție sunt arondați, pot afla acest lucru în câteva secunde, accesând site-ul Registrului […]
Be the first to comment