![Accident rutier. FOTO ISU Ialomița](https://www.ilnews.ro/wp-content/uploads/2024/05/WhatsApp-Image-2024-05-08-at-18.44.51-678x381.jpeg)
Trei persoane au ajuns la spital, astăzi, în urma unui accident produs în localitatea Glodeanu Sărat.
Potrivit ISU Ialomița, în această după-amiază, în jurul orei 17.00, trei echipaje de salvatori de la Detașamentul de pompieri Urziceni au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD,la un accident rutier produs în localitatea Glodeanu Sărat, în care au fost implicate 2 autoturisme și 8 persoane (7 adulți și un minor în vârsta de aproximativ 13 ani). În sprijin au intervenit și 3 ambulanțe ale Serviciului Județean de Ambulanță Buzău.
Toate persoanele au fost monitorizate de personalul medical la locul evenimentului, ulterior 3 persoane au fost transportate la Spitalul Județean Buzău, iar celelalte 5 persoane nu au necesitat îngrijiri medicale.
Be the first to comment