Accident rutier pe raza municipiului Urziceni, pe DN2. FOTO ISU Ialomița
Pompierii militari ialomițeni au fost solicitați să intervină, miercuri dimineață, în jurul orei 08.50, la un accident rutier produs pe raza municipiului Urziceni, pe DN2, în care a fost implicat un camion care s-a răsturnat în afara părții carosabile.
La locul solicitării s-au deplasat de urgență două echipaje de pompierii din cadrul Detașamentului Urziceni cu o autospecială pentru de stingere și o autospecială SMURD.
„În urma evenimentului a rezultat o victimă, șoferul camionului, un bărbat cu vârsta de 22 de ani, conștient și neîncarcerat. Acestuia i s-a acordat primul ajutor medical de către echipajul SMURD de la locul intervenției, după examinare acesta a refuzat transportul la spital”, au transmis reprezentanții ISU Ialomița.
Militarii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la locul accidentului.
Accident rutier pe raza municipiului Urziceni, pe DN2. FOTO ISU Ialomița
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
De restricțiile ordonanțelor militare, nu ține cont toată lumea, ba chiar unii le încalcă și în plus comit și infracțiuni. Un astfel de individ, însoțit de doi copii minori a fost depistat de către polițiștii […]
Administrația Județeana Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat, în perioada ianuarie – august 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de 62,62 milioane de lei, cu 13,03 milioane de lei mai mult […]
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat în perioada ianuarie- aprilie 2024 venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 481,03 milioane lei, cu 97,53 milioane lei mai mult decât […]
Be the first to comment