Accident rutier produs în comuna Ion Roată. FOTO ISU Ialomița
Pompierii militari din cadrul Detașamentului Urziceni au fost alertați să intervină, duminică, în jurul orei 13.10, la un accident rutier produs în comuna Ion Roată.
Potrivit ISU Ialomița, la locul solicitării au fost mobilizate de urgență o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SAJ Ialomița, de la substația Urziceni.
„Un autoturism a părăsit partea carosabilă, a intrat într-un șanț de pe marginea drumului și apoi a lovit un gard al unei gospodării. Din eveniment a rezultat o singură victimă, șoferul autoturismului, căruia i-au fost acordate îngrijiri medicale”, au precizat reprezentanții ISU Ialomița.
Ulterior, bărbatul a refuzat transportul la spital.
Accident rutier produs în comuna Ion Roată. FOTO ISU Ialomița
Militarii au mai acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiului la locul accidentului.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Partidul Social Democrat a câștigat alegerile în județul Ialomița, fiind urmat de Partidul Național Liberal. Pe locul trei se află AUR, care a devansat atât PRO România cât și Alianța USR-Plus. Partidul Mișcarea Populară nu […]
În urma unor percheziții efectuate la locuințele unor suspecți de furt dintr-o societate comercială, polițiștii au constatat și o altă infracțiune. Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au efectuat în cursul zilei de 7 aprilie, […]
Polițiștii rutieri ialomițeni au desfășurat luni, 14 noiembrie, în intervalul orar 06.00 – 09.00, pe drumurile publice din județ, activități pentru verificarea modului în care se efectuează transporturile publice de persoane. Potrivit Inspectoratului de Poliție […]
Be the first to comment