RAJA SA va executa de marți, 20 septembrie, ora 23.00, până miercuri, 21 septembrie, ora 05.30, înlocuirea unei vane de legătură pentru sectorizarea sistemului de la nivelul conductei de alimentare cu apă de pe strada Ardealului din orașul Fetești
În vederea realizării acestor operațiuni, se va sista furnizarea apei către toți consumatorii din orașul Fetești.
„Ne cerem scuze pentru neplăcerile create abonaților din zonă, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru remedierea situației și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp”, au transmis reprezentanții societății.
Totodată, aceștia îi roagă pe utilizatorii afectați să își asigure rezerva minimă de apă pentru consum și uz casnic în perioada în care va fi întreruptă alimentarea cu apă.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Magazinele Enel din județele Călărași, Constanța, Ialomița și Tulcea vor fi închise în data de 1 Mai 2023, zi liberă legală. Serviciul de call center va fi disponibil în această zi numai pentru informații în […]
O fetiță de 12 ni a fost transportată la spital vineri, 29 aprilie, după ce a fost rănită într-un accident rutier ce a avut loc pe DN 2A, în afara localității Giurgeni. Potrivit IPJ Ialomița, […]
Polițiștii ialomițeni au întocmit noaptea trecută două dosare penale pentru refuz de recoltare a probelor biologice de sânge, pe numele a doi bărbați din municipiul Fetești, depistați în trafic sub influența alcoolului. Potrivit IPJ Ialomița, […]
Be the first to comment