RAJA SA va executa marți, 31 august, operațiuni periodice de întreținere a rezervorului de înmagazinare apă potabilă din orașul Căzănești, județul Ialomița.
Potrivit RAJA, pentru realizarea acestor lucrări, se va întrerupe furnizarea apei potabile către toți consumatorii din această localitate, în intervalul orar 07.00 – 10.00.
„Ne cerem scuze pentru neplăcerile create abonaților din zonă, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp. Totodată, rugăm toți utilizatorii afectați de această oprire să își asigure rezerva minimă de apă pentru consum și uz casnic în perioada în care va fi sistată alimentarea cu apă”, au transmis reprezentanții societății.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
O persoană a murit, iar alte trei au fost rănite într-un grav accident rutier petrecut, vineri seară, pe DN 2A, la ieșirea din municipiul Urziceni către Coșereni. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, […]
În perioada următoare, Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „Barbu Catargiu” al judeţului Ialomiţa organizează concursuri în vederea ocupării a opt posturi de subofițeri, prin încadrare directă, din rândul persoanelor care îndeplinesc condiţiile legale, criteriile specifice […]
În noaptea de sâmbătă, 17 septembrie a.c., spre duminică, 18 septembrie a.c., în timp ce patrulau pe bulevardul Matei Basarb din municipiul Slobozia, jandarmii au observat doi tineri, de 16, respectiv 17 ani, care păreau […]
Be the first to comment