La data de 29 martie polițiștii din cadrul Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele, au oprit, pe raza comunei Bărbulești, pentru control, un autoturism condus de un bărbat de 27 ani.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit că șoferul nu posedă permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule, precum și faptul că a părăsit domiciliul cu încălcarea prevederilor Ordonanței Militare nr. 3/2020.
Conducătorul auto a fost sancționat contravențional, pe numele lui fiind întocmit un dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de „conducerea unui vehicul fără a poseda permis de conducere”.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Trei persoane, între care un copil de patru ani, au fost rănite în seara zilei de vineri, 21 ianuarie, într-un accident rutier petrecut în localitatea ialomițeană Condeești. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că […]
Forțele de ordine ialomițene au continuat în ultimele 24 de ore acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița, polițiștii sub autoritatea Instituției Prefectului […]
Miercuri, 20 decembrie 2023, prefectul județului Ialomița a prezidat Ședința Colegiului Prefectural Ialomița. „Ne-am întâlnit astăzi în ultima ședință din acest an a Colegiului Prefectural Ialomița. A fost un an dificil, marcat de evenimente economico-sociale […]
Be the first to comment