Marian Pavel, președintele CJ Ialomița. FOTO Adrian Boioglu
Marian Pavel, președintele PSD Ialomița a fost votat, din nou, pentru a conduce Consiliul Județean Ialomița. Mandatul lui Pavel este garantat de 57% din voturile valabil exprimate de alegători. Acest rezultat este însă unul parțial și poate să sufere modificări.
Pe locul doi s-a clasat Dragoș Telehuz, reprezentantul PNL, cu 17,12%, urmat de Silviu Florin Oancea, din partea AUR cu 9,84%.
Bătălia pentru Primăria Slobozia rămâne una strânsă. Rezultatele parțiale îl indică drept posibil câștigător pe Alexandru Potor de la PSD, cu aproximativ 3 procente mai mult decât Dragoș Soare, însă numărul secțiilor de votare contabilizate este unul foarte mic, așa că pot apărea răsturnări de situație.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii ialomițeni continuă să acționeze integrat, împreună cu celelalte structuri teritoriale cu atribuții în domeniul ordinii și siguranței publice, în contextul prevenirii și combaterii răspândirii COVID-19. Potrivit IPJ Ialomița, în ultimele 24 de ore au […]
Jandarmii ialomițeni au asigurat intervenția la 21 evenimente semnalate prin sistemul unic de urgență 112 sau prin alte mijloace, 5 dintre ele fiind pentru intervenții la atacuri canine, iar 2 pentru eliminarea pericolului provocat de […]
Salvatorii Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița desfășoară o acțiune de căutare a unei persoane posibil înecată în râul Ialomița, în localitatea Crăsanii de Jos. Potrivit ISU Ialomița, două echipaje de salvatori din […]
Be the first to comment