Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Molidului, din localitatea Dridu, județul Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile în cursul zilei de 8 mai, în intervalul orar 11.20 – 13.30.
În acest timp, vor fi afectați de lipsa apei toți consumatorii din localitatea Dridu.
„Ne cerem scuze pentru neplăcerile create utilizatorilor din zonă, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp“, au transmis reprezentanții RAJA.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
12 percheziții domiciliare, cartușe de pistoale și articole pirotehnice ridicate de polițiști și 44 de sancțiuni contravenționale. Este bilanțul unei acțiuni de amploare desfășurată pe raza orașului Țăndărei, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale. Potrivit […]
Pompierii ialomițeni au fost prezenți la datorie 24 de ore din 24 pentru intervenția imediată la solicitările cetățenilor și gestionarea optimă a situațiilor de urgență, produse la nivel local. Stingerea incendiilor, asanare și distrugere muniție […]
Primăria municipiului Fetești a depus vineri, 5 noiembrie, cererea de finanțare pentru reabilitarea și modernizarea a 23 de străzi în cadrul Programului Naţional de Investiţii „Anghel Saligny”. Potrivit Primăriei Fetești, valoarea totală a obiectivului de […]
Be the first to comment