Jumătatea de est a județului Ialomița se va afla sub cod galben de vânt puternic până luni seara.
Meteorologii au emis o atenționare valabilă din această noapte, de la ora 02:00, până mâine seară, la ora 20:00, pentru mai multe zone, inclusiv pentru jumătatea estică a județului Ialomița.
În intervalul menționat, viteza vântului va atinge 55-65 km/h.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Forțe de ordine cu efective mărite au acționat miercuri, 1 septembrie, pe raza orașului Țăndărei și comunei Gura Ialomiței, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale asociate extinderii pandemiei de coronavirus, precum și asigurarea climatului de […]
Fermierii din județul Ialomița sunt invitați, de joi până sâmbătă, în perioada 13 – 15 octombrie, la primul târg de agricultură dedicat fermei de familie. Evenimentul are loc pe Autostrada A1 București – Pitești, la […]
Mai multe localități din Ialomița se află sub cod portocaliu de furtună. Avertizarea meteorologilor este valabilă până la ora 18. Sunt afectate localitățile: Fetești, Țăndărei, Făcăeni, Bordușani, Săveni, Mihail Kogălniceanu, Gura Ialomiței, Ograda, Vlădeni, Sudiți, […]
Be the first to comment