Irina Cîrstea și Mădălin Roșu, de la Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia pregătiți de antrenorul Mihai Manea, au reprezentat cu succes România la Cupa Mondială de Kempo.
Irina Cîrstea și Mădălin Roșu, sportivi pregătiți la Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia de antrenorul Mihai Manea, au reprezentat cu succes România la Cupa Mondială de Kempo.
Irina Cîrstea a cucerit două medalii de aur, la semi kempo și submission, și două de argint, la full kempo și kata.
Mădălin Roșu a obținut două medalii de aur, la semi kempo și submission, și medalie de argint la full kempo.
Competiția s-a desfășurat în Tunisia, la Hamammet, delegația României fiind condusă de Shihan Amatto Zaharia, Președintele Federației Române de Kempo.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Trei echipaje de salvatori de la Detașamentul de pompieri Slobozia au intervenit, cu o autospecială de primă intervenție și comandă, o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, pentru salvarea a […]
Creșterea gradului de siguranță al cetățenilor prin asigurarea măsurilor de ordine la manifestările cu public numeros și participarea la misiuni de menţinere în sistem integrat au fost principalele obiective ale Jandarmeriei Ialomița în luna mai […]
Doi tineri din Țăndărei au încercat să părăsească orașul aflat în carantină pentru a ajunge la o întâlnire, ei fiind prinși de jandarmi. În seara zilei de sâmbătă, doi tineri de 19, respectiv 20 de […]
Be the first to comment