Primarul municipiului Fetești, Sorin Gafițoi și viceprimarul Laurențiu Șonchereche. FOTO Adrian Boioglu
Primarul municipiului Fetești, Sorin Gafițoi și viceprimarul Laurențiu Șonchereche vorbesc într-un interviu acordat ILnews TV despre proiectele realizate în mandatul lor.
Sorin Gafițoi a afirmat că toate proiectele implementate sunt foarte importante pentru comunitate și acoperă domenii diferite. El s-a referit la unul dintre cele mai importante investiții realizate în municipiu. Este vorba de realizarea unui sistem integrat de transport în Fetești, ce presupune achiziția unor autobuze electrice și asfaltarea unor străzi. Valoarea proiectului depășește 45 de milioane de lei.
Viceprimarul Laurențiu Șonchereche a declarat că municipalitatea s-a axat și pe investiții în educație și au fost construite grădinițe, au fost reabilitate clădiri mai vechi și au fost atrase fonduri europene pentru creșterea eficienței energetice la două unități de învățământ din Fetești.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Peste 500 de candidați din liceele din județul Ialomița s-au înscris în vederea susținerii probelor din a doua sesiune a examenului național de Bacalaureat 2020. Conform datelor centralizate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, din totalul […]
Forțe de ordine ale poliției și jandarmeriei au acționat, pe raza orașului Țăndărei, pentru menținerea climatului de ordine și siguranță publică, reducerea riscului rutier, precum și prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19. Un pistol […]
În acest final de săptămână, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va suplimenta efectivele angrenate în misiuni, în vederea asigurării unui climat de ordine și siguranță la manifestările cu public numeros organizate pe raza județului. Astfel, […]
Be the first to comment