Vizita în Portul Militar Constanța a unui grup de elevi ialomițeni. FOTO SMFN
Un grup de elevi ai Școlii Profesionale Bordușani din județul Ialomița, cu rezultate foarte bune la olimpiade și concursuri școlare, a efectuat o vizită de informare în portul Militar Constanța, marți, 5 iulie.
Cu acest prilej, elevii au avut ocazia să viziteze fregata „Regele Ferdinand”, Divizionul 175 Nave Scafandri de Luptă „Comandor Constantin Scarlat”, precum și Divizionul 176 Nave Scafandri de Mare Adâncime.
După această experiență inedită, o parte dintre elevii ialomițeni și-au exprimat dorința de deveni marinari și de a intra în marea familie a Forțelor Navale Române.
Vizita în Portul Militar Constanța a unui grup de elevi ialomițeni. FOTO SMFN
Vizita în Portul Militar Constanța a unui grup de elevi ialomițeni. FOTO SMFN
Vizita în Portul Militar Constanța a unui grup de elevi ialomițeni. FOTO SMFN
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Partidul Social Democrat a câștigat alegerile în județul Ialomița, fiind urmat de Partidul Național Liberal. Pe locul trei se află AUR, care a devansat atât PRO România cât și Alianța USR-Plus. Partidul Mișcarea Populară nu […]
Peste 100 de kilograme de pește, cinci plase monofilament și o barcă pneumatică transportate ilegal pe raza municipiului Slobozia, au fost confiscate de polițiștii ialomițeni. Polițiștii de ordine publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au […]
Dacă vrei să petreci o seară relaxantă la cinematograf, atunci te așteptăm să participi la acest concurs. Redacția ILnews oferă șansa cititorilor publicației să câștige 3 invitații duble la Happy Cinema Slobozia. Câștigătorii au la dispoziție […]
Be the first to comment