Trei răniți, într-un accident rutier petrecut în localitatea Lilieci. FOTO IPJ Ialomița
Un accident de circulație, soldat cu rănirea a trei persoane, între care una grav, a avut loc vineri, 30 aprilie, în jurul orei 12.30, pe DN 2, în localitatea Lilieci.
Potrivit IPJ Ialomița, din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în accidentul rutier au fost implicate trei autoturisme, în urma impactului dintre acestea rezultând trei victime, între care și un copil de 8 ani.
„Doi dintre șoferi au fost testați cu aparatul Drager, rezultatul indicând valori negative, cel de-al treilea neputând fi testat alcoolscop datorită rănilor suferite”, au precizat reprezentanți ai IPJ Ialomița.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Trei răniți, într-un accident rutier petrecut în localitatea Lilieci. FOTO IPJ Ialomița
Trei răniți, într-un accident rutier petrecut în localitatea Lilieci. FOTO IPJ Ialomița
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară taxabilă în România, fiind astfel obligați să își modifice […]
Jandarmii ialomițeni vor asigura măsuri de ordine și siguranță publică pe timpul evenimentelor care au loc pe raza județului la sfârșitul acestei săptămâni. Astfel, potrivit IJJ Ialomița, militarii vor fi prezenți: vineri, 14 octombrie la […]
Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a semnat, miercuri, patru noi contracte de finanțare nerambursabilă, prin Programul Județean de Dezvoltare Locală (PJDL) 2020, prin Asociația de Dezvoltare Intercomunitară (ADI) Ialomița, privind proiecte de modernizare a […]
Be the first to comment