Pentru scoaterea autotrenului din sanț, circulația este restricționată. FOTO IPJ Ialomița
În cursul dimineții, s-a produs un eveniment rutier pe DN 21, la km 81+000, la ieșirea din localitatea Slobozia Noua. Șoferul unui autotren nu a adaptat viteza la condițiile de trafic a pierdut controlul direcției de mers si s-a răsturnat în șanț.
La fața locului a fost adusă o automacara dar, din cauza greutății, autotrenul nu a putut fi ridicat și s-a procedat la descărcarea mărfii. Din acest motiv, traficul rutier se desfășoară pe un singur fir, până la scoaterea autotrenului din șanț. Când se vor începe manevrele de scoatere din șanț al autotrenului, circulația în zonă va fi oprită temporar.
În zonă se află și un echipaj al IPJ Ialomița pentru a dirija traficul.
Pentru scoaterea autotrenului din sanț, circulația este restricționată. FOTO IPJ Ialomița
Pentru scoaterea autotrenului din sanț, circulația este restricționată. FOTO IPJ Ialomița
Pentru scoaterea autotrenului din sanț, circulația este restricționată. FOTO IPJ Ialomița
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Echipele RAJA intervin astăzi – 09 iunie 2024 pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Turnu Severin din cartierul Buliga, municipiul Fetești, județul Ialomița. În vederea executării lucrărilor, […]
Șase persoane au fost rănite, miercuri dimineață, dintre care patru au fost transportate la spital, în urma unui accident petrecut pe DN 2A, între Slobozia și Bucu. Potrivit polițiștilor ialomițeni, accidentul de circulație a avut […]
Un accident rutier a fost înregistrat în cursul zilei de 7 ianuarie pe raza municipiului Slobozia, la intersecția străzii General Magheru cu șoseaua Ciulniței. În urma evenimentului rutier, o persoană a fost rănită. Din primele […]
Be the first to comment