Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat în cursul zilei de 23 aprilie o acțiune de prevenire a răspândirii virusului Covid 19, precum și de protejare a populației de anumite practici comerciale ilicite, în zona piețelor agroalimentare și centrelor comerciale de pe raza municipiului Slobozia.
Polițiști de ordine publică și poliție rutieră, cu sprijinul jandarmilor și reprezentanților MAPN au verificat modul de respectare a reglementărilor legale instituite în perioada stării de urgenţă.
În zona piețelor agroalimentare, precum și a centrelor comerciale, au fost constituite atât filtre rutiere cât și patrule pedestre pentru verificarea documentelor necesare deplasării, precum și respectarea de către comercianți a prevederilor legale.
Urmare a neregulilor constatate, 14 persoane au fost sancționate cu amenzi în valoare de 8860 de lei.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În vederea realizării unor lucrări esențiale de racordare a noilor conducte la rețeaua existentă de distribuție a apei potabile, locuitorii din orașul Fetești vor suferi o întrerupere temporară a furnizării apei potabile. RAJA SA a […]
Consiliul Județean Ialomița a fost convocat pentru luni, 28 decembrie, într-o ședință ordinară, în care se vor dezbate șapte proiecte de hotărâre. Astfel, pe lista consilierilor județeni ialomițeni se vor afla pentru dezbatere: Proiect de […]
Vaccinul anti-Covid a ajuns marți, la Spitalul din Slobozia în cutii de pizza, iar conducerea unității medicale spune că așa au fost livrate acestea de la București. Spitalul Județean de Urgență Slobozia a transmis printr-un […]
Be the first to comment