Accident rutier între o căruță și un autoturism, pe drumul dintre Movilița și Roșiori. FOTO ISU Ialomița
Pompieri ialomițeni au fost solicitați să intervină sâmbătă, 14 mai, în ajutorul victimelor unui accident rutier petrecut între localitățile Movilița și Roșiori, în care au fost implicate un autoturism și un atelaj hipo.
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița, la locul evenimentului s-au deplasat de urgență trei echipaje de salvatori, din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD. De asemenea, în sprijin au mers și două echipaje ale Serviciului de Ambulanță Județean Ialomița și elicopterul SMURD.
„În urma impactului a rezultat o victimă inconștientă, care a fost monitorizată la locul intervenției de echipajele medicale, ulterior a fost preluată de echipajul elicopterului SMURD și transportată la Spitalul Clinic de Urgență Floreasca București”, au transmis reprezentanții ISU Ialomița.
Pompierii au mai asigurat măsurile de prevenire și stingere a incendiilor la locul accidentului și sablarea carosabilului.
Accident rutier între o căruță și un autoturism, pe drumul dintre Movilița și Roșiori. FOTO ISU Ialomița
Accident rutier între o căruță și un autoturism, pe drumul dintre Movilița și Roșiori. FOTO ISU Ialomița
Accident rutier între o căruță și un autoturism, pe drumul dintre Movilița și Roșiori. FOTO ISU Ialomița
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Inspectorii din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice (AJFP) Ialomița au încheiat cu succes în luna mai o serie de inspecții și verificări, descoperind sume suplimentare de 5,28 milioane de lei în obligații fiscale neachitate. […]
Dacă vrei să petreci o seară relaxantă la cinematograf, atunci te așteptăm să participi la acest concurs. Redacția ILnews oferă șansa cititorilor publicației să câștige 3 invitații duble la Happy Cinema Slobozia. Câștigătorii au la dispoziție […]
Primăria Slobozia anunță că a fost obținută autorizația de construire pentru proiectul ”Modernizare și realizare zona comercială flori, zona Elegant”. ”În conformitate cu prevederile Art. 7, alin. 233, din Legea nr. 50 din 29 iulie […]
Be the first to comment