Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în luna a zecea a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 101,34 milioane de lei.
Structurată pe bugete, situația veniturilor colectate atât prin conformare voluntare la plată precum și prin măsurile de executare silită, se prezintă astfel:
bugetul de stat a înregistrat o sumă colectată în valoare de 42,05 milioane de lei;
la bugetul asigurărilor sociale de stat s-au colectat 41,77 milioane de lei;
la bugetul asigurărilor pentru șomaj, sumele colectate au fost în cuantum de 1,36 milioane de lei;
la bugetul Fondului Național Unic de Asigurări de Sănătate, suma încasată s-a ridicat la valoarea de 16,16 milioane de lei.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pompierii militari din cadrul Stației Fetești au fost solicitați să intervină miercuri, 10 martie, în satul Cegani, din comuna Bordușani, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o anexă gospodărească. Potrivit Inspectoratului pentru Situații […]
RAJA încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă cu mediul. Factura electronică este legală, […]
Deși șoselele sunt înțesate de echipaje de ordine publică, încă se mai găsesc indivizi „curajoși“, care să încalce Codul Rutier. Astfel reușesc să își adauge în palmares un dosar penal. Polițiștii din cadrul Secției de […]
Be the first to comment