Două echipaje de salvatori de la Detașamentul de pompieri Slobozia au intervenit la un accident rutier, în care au fost implicate 2 autoturisme și 4 persoane, produs în municipiul Slobozia.
În sprijinul salvatorilor au intervenit și două echipaje ale Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița.
După evaluarea medicală, nicio persoană nu a avut nevoie de transportul la spital.
Pompierii au asigurat și măsurile de prevenire și stingere a incendiilor la locul evenimentului, precum și sablarea carosabilului.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un accident rutier a fost înregistrat în cursul zilei de 24 februarie pe DN 2A în localitatea Andrășești, șoseaua fiind parțial blocată. Pe drumul național DN 2A, la km 46+900, în localitatea Andrășești un autotren […]
Ministerul Educației și Cercetării a publicat Metodologia de înscriere a copiilor în învățământul primar pentru anul școlar 2020-2021, precum și Calendarul înscrierilor în clasa pregătitoare. Părinţii şi pe cei interesaţi să pot consulte umătoarele documente, […]
Administrația Județeana Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în lina mai a acestui an, conform selecției naționale, TVA în valoare de 7,95 milioane de lei, cu 2,04 milioane de lei mai mult […]
Be the first to comment