Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna septembrie 2023, conform selecției naționale, T.V.A. în valoare de 7,93 milioane de lei.
Totodată, au fost efectuate auto-compensări din T.V.A.-ul de rambursat în valoare de 3,24 milioane lei.
Raportat pe fiecare subunitate teritoriala, volumul restituirilor efective de T.V.A. din luna septembrie a anului 2023, se prezintă astfel:
– Activitatea de colectare persoane juridice și fizice Slobozia – 3 milioane lei;
– Serviciul Fiscal Municipal Urziceni – 1,08 milioane lei;
– Serviciul Fiscal Municipal Fetești – 754,68 mii lei;
– Biroul de administrare a Contribuabililor Mijlocii Ialomița – 3,10 milioane lei.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Primăria Municipiului Urziceni a reușit să atragă fonduri europene în valoare totală de aproape trei milioane de lei (treizeci de miliarde de lei vechi) prin Programul Operațional de Capacitate Administrativă. Municipiul Urziceni a anunțat lansarea […]
RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 24 mai, în intervalul orar 08.00 – 16.00, în localitatea Dridu, pentru executarea lucrărilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile. „Ne cerem scuze pentru […]
Un bătrân în vârstă de 90 de ani a ajuns la spital sâmbătă, 22 mai, după ce a fost acroșat de o autoutilitară în timp ce se deplasa pe o bicicletă, pe un drum județean […]
Be the first to comment