![WhatsApp Image 2020-09-17 at 14.03.01](https://www.ilnews.ro/wp-content/uploads/2020/09/WhatsApp-Image-2020-09-17-at-14.03.01-678x381.jpeg)
Pompierii militari ialomițeni au intervenit joi, în jurul orei 13.00, în satul Cegani, după ce un autoturism s-a răsturnat în afara părții carosabile. În urma accidentului au rezultat două victime, conștiente.
Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița, la fața locului s-au deplasat de urgență o autospecială de stingere cu apă și spumă, o ambulanță SMURD din cadrul Stației de Pompieri Fetești, un echipaj al SAJ Ialomița – substația Fetești și un echipaj al elicopterului SMURD, venit în sprijin.
„Victimelor le-au fost acordate îngrijiri la fața locului de echipajele SMURD și SAJ. Elicopterul SMURD, a preluat una din victime, care prezenta fractură craniană și traumatism toracic, pe care a transportat-o pe calea aerului la o unitate spitalicească din municipiul Constanța. Cealaltă victimă care acuza dureri lombare a fost preluată de echipajul SAJ și transportată la Spitalul Municipal din Fetești”, au precizat sursele citate.
Militarii au mai acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiului la locul accidentului.
Be the first to comment