Convoi militar, implicat într-un accident rutier în județul Ialomița. FOTO cu rol ilustrativ
Un convoi format din opt camioane militare a fost implicat miercuri, 9 noiembrie, în jurul orei 15.00, într-un accident rutier în zona localității Iazu din județul Ialomița.
Potrivit MApN, în urma evenimentului rutier, în care au fost implicate cinci camioane, a rezultat avarierea a trei dintre acestea, iar doi militari, cu traumatisme la nivelul membrelor inferioare, au fost transportați pentru investigații medicale la Spitalul Județean de Urgență din Slobozia, unde se află în stare stabilă.
În eveniment nu au fost implicate vehicule civile.
Evenimentul este cercetat de Poliția Rutieră, iar o comisie administrativă din cadrul UM01458 Bârlad a fost numită pentru a stabili circumstanțele producerii accidentului.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Jandarmii ialomițeni vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică la evenimentele ce vor avea loc în spațiul public pe timpul minivacanței de Revelion. Pentru că în această perioadă materialele pirotehnice sunt tot mai des folosite, […]
În acest final de săptămână, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a suplimentat efectivele angrenate în misiuni, în vederea asigurării unui climat de ordine și siguranță la manifestările cu public numeros organizate pe raza județului. Astfel, […]
Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au probat activitatea infracțională a unui bărbat în vârstă de 38 ani, bănuit de comiterea infracţiunilor de lovire sau alte violențe și amenințare. Astfel, potrivit […]
Be the first to comment