În vederea calculării veniturilor anuale brute obţinute din cedarea folosinţei bunurilor prin arendare valabile în anul 2020, au fost stabilite preturile medii ale produselor agricole, prin Hotărârea Consiliului Judeţean Ialomiţa nr. 167/23.09.2020.
Astfel, prețurile medii ale produselor agricole, valabile în anul 2020, sunt:
grâu – 0,77 lei/kg;
orz, orzoaică – 0,70 lei/kg;
rapiţă – 1,68 lei/kg;
floarea soarelui – 1,58 lei/kg;
porumb – 0,73 lei/kg.
Contribuabilii interesați pot accesa hotărârea Consiliului Județean Ialomița la următoarea adresă de internet: https://static.anaf.ro/static/10/Anaf/AsistentaContribuabili_r/preturi_medii/preturi_agricole_2020/Ialomita_PMA_2020.pdf
Această hotărâre produce efecte începând cu data de 1 octombrie.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
12 percheziții domiciliare, cartușe de pistoale și articole pirotehnice ridicate de polițiști și 44 de sancțiuni contravenționale. Este bilanțul unei acțiuni de amploare desfășurată pe raza orașului Țăndărei, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale. Potrivit […]
Începute în urmă cu patru luni, lucrările de reabilitare și modernizare efectuate la Școala Gimnazială „Aurel Vlaicu“ din Fetești sunt în plină desfășurare. Potrivit Primăriei Fetești, lucrătorii acționează la vechea clădire a unității de învățământ […]
Investițiile în dezvoltarea comunităților ialomițene vor continua, și în acest an, prin Programul Județean de Dezvoltare Locală (PJDL) 2020. Noul ghid prin care primarii pot solicita finanțare nerambursabilă pentru PJDL 2020 a fost aprobat în […]
Be the first to comment