În vederea calculării veniturilor anuale brute obţinute din cedarea folosinței bunurilor prin arendare valabile în anul 2022, au fost stabilite preturile medii ale produselor agricole, prin Hotărârea Consiliului Judeţean Ialomița nr. 242/23.12.2022.
Astfel, potrivit AJFP Ialomița, acestea sunt după cum urmează:
grâu – 0,90 lei/kg;
orz – orzoaică – 0,84 lei/kg;
rapiță – 2,36 lei/kg;
floarea soarelui – 2,22 lei/kg;
porumb – 0,94 lei/kg.
Contribuabilii interesați pot accesa hotărârea mai sus menționată la următoarea adresă de internet:
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Astăzi, 24 iunie, s-a desfășurat a doua probă scrisă din cadrul Evaluării Naționale a absolvenților de clasa a VIII-a (Matematică) – sesiunea 2021. La nivelul județului Ialomița, au fost prezenți 1728 de candidați (96,26 la […]
Prima zi a activitate a lui Dragoș Soare în calitatea oficială de primar al municipiului Slobozia a fost una plină și a conținut atât întâlniri cu directorii de departamente din cadrul primăriei, cât și informări […]
Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița a efectuat, în luna martie, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. Potrivit AJFP Ialomița, după aceste controale au rezultat următoarele: 29 inspecții fiscale efectuate (finalizate) – […]
Be the first to comment