Echipele RAJA intervin luni, 2 mai, pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, de pe strada Nordului din orașul Căzănești.
Potrivit RAJA, din cauza lucrărilor sunt afectați de lipsa apei, până la ora 14.00, consumatorii de pe străzile: Gavrilescu, Iliescu, Vasile Popescu, precum și cei de pe străzile adiacente.
„Ne cerem scuze pentru disconfortul creat abonaților din zonă, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție deplasate la fața locului vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp”, au transmis reprezentanții societății.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în trimestrul I a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 258,56 milioane lei, cu 16,27 milioane lei mai mult […]
Polițiștii ialomițeni, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au reținut noaptea trecută un bărbat în vârstă de 32 de ani, din comuna Drăgoiești, bănuit că și-ar fi omorât concubina, o […]
Șoferi băuți sau fără permis au fost depistați de polițiștii din Ialomița în ultimele ore. La data de 07 decembrie, în jurul orei 21:30, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești, în timp ce desfășurau activități […]
Be the first to comment