Mai multe străzi din Fetești au intrat în procesul de reparare și asfaltare. FOTO Primăria Fetești
Administrația publică din Fetești a demarat lucrările de reparații și întreținere pe mai multe străzi din Fetești. Acestea se vor realiza de către societatea Drumuri Municipale, deja fiind începută activitatea de reparații pe strada Independenței.
Lucrări similare se vor derula, în următoarele zile, pe străzile: Garofiței, Aleea Vilelor, Carpați – pe tronsonul de la fostul Club al Elevilor până la intersecția cu strada Ceahlău, Panait Istrati, Ioan Slavici și Matei Basarab – de la intersecția cu strada Țăndărei și până la intersecție cu strada Bărăganu.
Mai multe străzi din Fetești au intrat în procesul de reparare și asfaltare. FOTO Primăria Fetești
Mai multe străzi din Fetești au intrat în procesul de reparare și asfaltare. FOTO Primăria Fetești
Mai multe străzi din Fetești au intrat în procesul de reparare și asfaltare. FOTO Primăria Fetești
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Inspectoratul Școlar al Județului Ialomița a anunțat că, de la începerea școlii în format fizic, 15 elevi și trei angajați în unități de învățământ din județ au fost confirmați cu COVID-19. Astfel, potrivit ISJ Ialomița, […]
O fetiță în vârstă de 10 ani și un bărbat de 28 de ani au murit, sâmbătă dimineață, iar alte trei persoane au fost rănite într-un accident rutier petrecut pe DJ 212, între localitățile Fetești […]
Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au desfășurat, în cursul lunii trecute, 465 misiuni de ordine publică, dintre care, 8 au reprezentat misiuni de asigurare a ordinii publice la manifestări sportive, religioase și cultural artistice, […]
Be the first to comment