Județul Ialomița se va afla sub cod galben de vânt, în 5 februarie, între orele 8 – 22.
Administrația Națională de Meteorologie a anunțat că pe parcursul zilei de luni, 5 februarie, vântul va prezenta intensificări în cea mai mare parte a țării.
La munte vor fi rafale de 70…100 km/h, iar în Transilvania, sudul Olteniei și sud-vestul Munteniei viteza vântului va atinge 65…75 km/h. În Crișana, Maramureș, Dobrogea, local în Banat și Moldova și în restul Olteniei și Munteniei vor fi intensificări locale și temporare, cu viteze în general de 55…60 km/h.
Avertizarea este valabilă în 5 februarie, între 8 – 22.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În funcție de zona țării, de Bobotează se colindă, se fac farmece, se prezice viitorul în noul an, fetele pun busuioc sub pernă ca sa îşi viseze ursitul, iar bărbaţii se întrec înot pentru a […]
Patru persoane bănuite de comiterea mai multor furturi în județul Tulcea au fost depistate în trafic de polițiștii ialomițeni, în cadrul unui filtru rutier organizat pe DN 2A. Potrivit IPJ Ialomița, marți, 22 februarie, în […]
Șantierele deschise la Spitalul Județean de Urgență Slobozia sunt în centrul atenției autorităților județene, în contextul în care lucrările avansează conform graficelor stabilite. O echipă formată din conducerea Consiliului Județean Ialomița a efectuat o vizită […]
Be the first to comment