Cod galben de caniculă valabil pentru județul Ialomița
Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis un cod galben pentru județul Ialomița.
Astfel, marți, 30 august, valul de căldură va persista în regiunile sud-estice, inclusiv în județul Ialomița, unde local va fi caniculă, iar disconfortul termic ridicat. Indicele temperatură-umezeală (ITU) va depăși pragul critic de 80 de unități. Temperaturile maxime se vor situa între 34 și 37 de grade.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Salvatorii de la Garda de intervenție Slobozia s-au deplasat luni seară, în jurul orei 21.10, la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în care un autoturism a părăsit partea carosabilă. Potrivit ISU Ialomița, […]
O bătrână de 72 de ani a suferit arsuri pe mâini, marți dimineață, după ce un incendiu i-a cuprins locuința din comuna ialomițeană Movila. Atât ea, cât și soțul ei, au avut atacuri de panică, […]
Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină, duminică noapte, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din orașul Țăndărei. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița, incendiul a avut loc duminică, […]
Be the first to comment