Spitalul Municipal Urziceni. FOTO Primăria Urziceni
Sistemul sanitar din Urziceni beneficiază de o infuzie de peste zece milioane de lei prin programul Regio. Banii sunt destinați pentru extinderea și dotarea Ambulatoriului Corp C din cadrul Spitalului Municipal Urziceni.
Prin implementarea proiectului cu titlul „Extindere și dotare Ambulatoriu Corp C din cadrul Spitalului Municipal Urziceni”, administrația locală a Municipiul Urziceni, în calitate de beneficiar de finanțare Regio, își propune să îmbunătățească, din punct de vedere calitativ, serviciile medicale furnizate în regim ambulatoriu, precum și gradul de accesibilitate a populației la acestea.
Pentru consolidarea serviciilor medicale ale Ambulatoriului, investițiile se ridică la o valoare totală de 10.699.777,79 RON
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Horațiu Mălăele vine cu spectacolul „Sunt un orb” la Slobozia. Show-ul este programat în data de 28 mai, la Casa de Cultură din localitate. Redacția ILnews are plăcerea să te invite la acest spectacol. Două […]
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în luna martie, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 78,48 milioane de lei, cu 7,05 milioane de lei mai puțin decât […]
Polițiștii ialomițeni au intensificat în ultimele 24 de ore acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a respectării Hotărârilor Comitetului Județean pentru Situații de Urgență. Astfel, echipe […]
Be the first to comment