Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în zece luni ale anului, conform selecției naționale, T.V.A. în valoare de 63,64 milioane de lei.
Totodată, au fost efectuate autocompensări din T.V.A.-ul de rambursat în valoare de peste 46,97 milioane lei.
Raportat pe fiecare subunitate teritoriala, volumul restituirilor efective de T.V.A. din cele zece luni ale anului 2025, se prezintă astfel:
– Activitatea de colectare persoane juridice și fizice Slobozia – 19,86 milioane lei;
– Serviciul Fiscal Municipal Urziceni – 12,31 milioane lei;
– Serviciul Fiscal Municipal Fetești – 6,27 milioane lei;
– Compartimentul Contribuabili Mijlocii Ialomița – 25,20 milioane lei.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor au reținut, pentru 24 de ore, un bărbat de 27 de ani, din comuna Bărbulești, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de uciderea animalelor, cu intenție, fără drept. Poitrivit IPJ […]
Polițiștii au desfășurat în data de 12 iunie a.c., în intervalul orar 18:00–22:00, pe raza comunei Bordușani o acțiune cu efective mărite, având ca scop menținerea ordinii și siguranței publice, precum și prevenirea și combaterea […]
Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au dispus măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de trei bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunilor de amenințare, lovirea sau alte violențe și violare de domiciliu. Potrivit IPJ Ialomița, […]
Be the first to comment