Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie – aprilie 2024, conform selecției naționale, T.V.A. în valoare de 16,43 milioane de lei.
Totodată, au fost efectuate autocompensări din T.V.A.-ul de rambursat în valoare de peste 15,88 milioane lei.
Raportat pe fiecare subunitate teritoriala, volumul restituirilor efective de T.V.A. din primele patru luni ale anulu 2024, se prezintă astfel:
– Activitatea de colectare persoane juridice și fizice Slobozia – 7,84 milioane lei;
– Serviciul Fiscal Municipal Urziceni – 5,64 milioane lei;
– Serviciul Fiscal Municipal Fetești – 2,51 milioane lei;
– Biroul de administrare a Contribuabililor Mijlocii Ialomița – 11,60 milioane lei.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Militarii Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județul Ialomița au fost solicitați să intervină, în seara zilei de luni, 27 septembrie, în ajutorul victimelor unui accident rutier, petrecut în comuna Săveni. Potrivit ISU Ialomița, luni […]
Dacă vrei să petreci o seară relaxantă la cinematograf, atunci te așteptăm să participi la acest concurs. Redacția ILnews oferă șansa cititorilor publicației să câștige 3 invitații duble la Happy Cinema Slobozia. Câștigătorii au la dispoziție […]
Este multă agitație, în această perioadă, pe drumurile din comuna ialomițeană Consâmbești. Primăria a reușit să facă rost de banii necesari pentru modernizarea rețelei de drumuri din localitate. Așadar, se lucrează intens la asfaltare și […]
Be the first to comment