Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna martie 2024, conform selecției naționale, T.V.A. în valoare de 4,72 milioane de lei.
Totodată, au fost efectuate autocompensări din T.V.A.-ul de rambursat în valoare de peste 3,14 milioane lei.
Raportat pe fiecare subunitate teritoriala, volumul restituirilor efective de T.V.A. din a treia luna a anului 2024, se prezintă astfel:
– Activitatea de colectare persoane juridice și fizice Slobozia –900,58 mii lei;
– Serviciul Fiscal Municipal Urziceni –606,84 mii;
– Serviciul Fiscal Municipal Fetești – 739,14 mii;
– Biroul de administrare a Contribuabililor Mijlocii Ialomița – 2.474 mii lei.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a raportat o performanță impresionantă în colectarea veniturilor pentru luna iulie a anului 2023. Potrivit datelor oficiale, suma totală colectată a atins impresionanta cifră de 119,91 milioane lei, reflectând […]
Consiliul Județean Muzeul Național al Agriculturii, Uniunea Artiștilor Plastici, filiala Slobozia, Ialomița, și Liceul de Arte „Ionel Perlea” Slobozia au plăcerea de a vă invita la evenimentul special intitulat „Expoziția Absolvenților 2023″. Această expoziție își […]
Polițiștii din Fetești au fost solicitați să intervină luni, 27 decembrie, în jurul orei 14.00, după ce, în centrul comunei Făcăeni, un autoturism a intrat în șanț. La fața locului polițiștii au identificat autoturismul în […]
Be the first to comment