Salvatorii ialomițeni au reluat căutările bărbatului dat dispărut pe brațul Borcea. FOTO ISU Ialomița
Salvatorii ialomițeni au reluat, pentru a doua zi consecutiv, acțiunile de căutare a bărbatului dat dispărut după ce s-a răsturnat cu barca pe Dunăre.
„Căutările pentru persoana posibil înecată în brațul Borcea au fost reluate. Se intervine cu două echipaje din cadrul Stației de Pompieri Fetești, cu o autospecială de primă intervenție și comandă și o barcă”, au precizat reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița.
Luni seară, în jurul orei 20.30, printr-un apel la 112 a fost solicitat sprijinul pompierilor întrucât, pe brațul Borcea, la km naval 20, pe raza localității Făcăeni, se răsturnase o barcă în care se aflau doi bărbați, cu vârste de aproximativ 38, respectiv 50 de ani. Unul dintre bărbați a fost salvat și scos la mal de o barcă de pescari, iar celălalt a fost dat dispărut, posibil înecat.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii ialomițeni au emis duminică, 15 martie, un ordin de protecție provizoriu pe numele unei femeie de 32 de ani, din orașul Fierbinți Târg, care și-ar fi lovit sora de 37 de ani. Poliția Orașului […]
Jumătatea de est a județului Ialomița se va afla sub cod galben de vânt puternic până luni seara. Meteorologii au emis o atenționare valabilă din această noapte, de la ora 02:00, până mâine seară, la […]
Semne bune anul are dacă ne uităm în comuna Sudiți care deja a dat gata două proiecte de investiții menite a face viața localnicilor mai ușoară și mai confortabilă. Începând de ieri, localnicii din Sudiți […]
Be the first to comment