Accident mortal în apropiere de localitatea ialomițeană Sinești. FOTO IPJ Ialomița
O persoană a murit luni, 20 decembrie, într-un accident rutier petrecut pe DN 2 București – Urziceni, la intrare în localitatea ialomițeană Sinești, județul Ialomița, în care au fost un autoturism și un autotren.
Potrivit polițiștilor ialomițeni, din primele verificări a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare a coliziunii dintre un autoturism și un TIR, în urma impactului dintre acestea rezultând decesul șoferului autoturismului.
În acest moment se desfășoară cercetarea la fața locului, traficul este dirijat, pe o singură bandă. Traficul rutier se desfășoară alternativ, fiind valori ridicate pe ambele sensuri. Se estimează reluarea normală a traficului în 45 de minute.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pompierii ialomițeni au fost prezenți la datorie 24 de ore din 24 pentru intervenția imediată la solicitările cetățenilor și gestionarea optimă a situațiilor de urgență, produse la nivel local. Stingerea incendiilor, acordarea de prim ajutor, […]
Specialiștii pirotehniști din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Barbu Catargiu” al județului Ialomița au executat vineri, 19 august, o acțiune de distrugere controlată a unor elemente de muniție neexplodate, identificate în urma misiunilor de […]
Municipiul Slobozia resimte febra apropiatelor alegeri locale, în urma cărora locuitorii orașului reședință a județului Ialomița vor desemna omul care va conduce administrația publică locală pentru (cel puțin) următorii patru ani. Tradiția post-decembristă, a primarilor […]
Be the first to comment