Trei victime într-un accident rutier petrecut pe DJ 203 B, între Manasia și Gârbovi. FOTO IPJ Ialomița
Trei persoane au fost rănite luni, 29 noiembrie, într-un un accident de circulație petrecut pe DJ 203 B, între localitățile Manasia și Gârbovi, ca urmare a coliziunii dintre două autoturisme și o autoutilitară.
Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița, în urma impactului, doi dintre șoferi, în vârstă de 70 și 44 de ani, precum și o femeie în vârstă de 71 de ani, pasageră a unuia dintre autoturisme, au suferit leziuni corporale, fiind preluați de ambulanțe și transportați la Spitalul din Urziceni pentru îngrijiri medicale.
Conducătorii auto au fost testați cu aparatul Drager, rezultatul indicând valori negative.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În funcție de zona țării, de Bobotează se colindă, se fac farmece, se prezice viitorul în noul an, fetele pun busuioc sub pernă ca sa îşi viseze ursitul, iar bărbaţii se întrec înot pentru a […]
Polițiștii ialomițeni au identificat un bărbat de 43 de ani, bănuit de comiterea unei infracțiuni de furt calificat. Cel în cauză a fost reținut pentru 24 de ore și introdus în arestul Inspectoratului de Poliție […]
Consiliul Județean Ialomița, împreună cu Centrul Cultural „Ionel Perlea” și Uniunea Artiștilor Plastici din România, filiala Slobozia organizează expoziția „Looking for inner balance; A synthesis of light, form and color”, a artistei Hristiana Ștefania Constantin […]
Be the first to comment