Acțiune a polițiștilor. FOTO IPJ Ialomița - Arhivă
Polițiștii ialomițeni au continuat activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri.
În acest context, la data de 6 septembrie, în jurul orie 15:30, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au depistat în trafic, pe DN 2A, în localitatea Ograda, un autoturism al cărui conducător auto se afla sub influența substanțelor psihoactive.
Bărbatul de 30 de ani, din orașul Țăndărei, a fost testat cu apratul DrugTest pozitiv la benzodiazepină, fiind condus la o Spitalul Județean de Urgență Slobozia unde i-au fost prelevate mostre biologice, în vederea stabilirii prezenței în organism a substanțelor psihoactive și tipul acestora.
În cauză, a fost întocmit dosar penal pentru conducere sub influența substanțelor psihoactive, iar polițiștii continuă cercetările sub supravegherea unității de parchet competente.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină miercuri, 1 septembrie, pentru a lichida un incendiu vegetație uscată și gunoi menajer în Mărculești. Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița, la fața locului s-au […]
Trei persoane au murit, iar o a patra a fost rănită grav, în urma coliziunii între două autoturisme petrecută joi, 17 februarie, în jurul orei 13.30, pe DN 2A, între localitățile Munteni Buzău și Căzănești. […]
Duminică, 14 aprilie, jandarmii ialomițeni vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică la meciul de fotbal dintre echipele A.F.C. Unirea 04 Slobozia și Gloria Buzău, din cadrul Ligii a II-a. Partida de fotbal se […]
Be the first to comment