Pompierii au fost mesagerii lui Moș Crăciun pentru familii defavorizate din comunele Perieți, Misleanu și Luciu. FOTO ISU Ialomița
Sărbătorile nu sunt un prilej de bucurie pentru toată lumea. Sunt oameni loviți de soartă care privesc viitorul cu ochii în lacrimi și doar un sprijin, uneori neașteptat, le poate reda speranța în suflet.
În cursul dimineții de miercuri, 22 decembrie, pompierii ialomițeni au fost mesagerii lui Moș Crăciun pentru trei familii defavorizate din comunele Perieți, Misleanu și Luciu.
Salvatorii au dăruit pachete cu dulciuri și produse alimentare, dar și jucării pentru cei mici. Darurile cumpărate de salvatori din sume donate de colegi, au fost primite cu emoție și lacrimi de mulțumire.
Dăruind câte puţin, fiecare a adus speranța în inimile acestor copilași.
La rândul lor, ei au dăruit zâmbete și îmbrățișări, un „Crăciun” ce va fi păstrat permanent în inimile salvatorilor ialomițeni.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 68 de ani, din orașul Amara, care și-ar fi lovit și amenințat soția și soacra. Potrivit IPJ Ialomița, polițiștii din Amara […]
Până în prezent, în județul Ialomița sunt izolate la domiciliu 9 persoane, în localitățile: Fetești, Urziceni, Manasia, Amara și Dridu. Izolarea la domiciliu se va face pe o perioadă de minimum 14 zile, persoanele fiind […]
Salvatorii din cadrul Stației de pompieri Fetești au fost solicitați să intervină luni, 19 iulie, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă de locuit. Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului […]
Be the first to comment