Poliţiştii de investigații criminale din cadrul Poliţiei Orașului Țăndărei au acţionat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate.
Astfel, poliţiştii au pus în executare un mandat, emis de Judecătoria Fetești, pe numele unui bărbat de 38 de ani, din orașul Țăndărei.
Bărbatul a fost încarcerat în Penitenciarul Slobozia şi are de executat o pedeapsă privativă de libertate de un an de închisoare, pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pentru executarea unei lucrări de deviere a conductei de distribuție apă, cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, județul Ialomița, RAJA S.A. va întrerupe furnizarea apei potabile, marți – 21 decembrie 2021, în intervalul […]
Spitalul Municipal „Anghel Saligny” din Fetești va achiziționa 20 de concentratoare de oxigen și utilaje tehnologice pentru centrala termică, în valoare de 225.363 de lei. Potrivit Primăriei Fetești, banii provin de la Consiliul Județean Ialomița, […]
Un incendiu izbucnit în comuna ialomițeană Valea Măcrișului a dat bătăi de cap pompierilor militari. Focul a izbucnit după ora 15.30 a zilei de vineri, 3 ianuarie. Apelul de la numărul de urgență 112 a […]
Be the first to comment