Un accident rutier a avut loc luni după amiază lângă Fetești, iar două persoane au fost rănite.
Polițiștii au anunțat că luni, în jurul orei 16:00, pe DN 3B, în afara municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu vătămarea corporală a 2 persoane.
Din verificările efectuate la fața locului a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare a coliziunii dintre 2 autoturisme, în urma impactului dintre acestea 2 persoane au suferit vătămări corporale, fiind transportate la Spitalul din Fetești.
Unul dintre șoferi a fost testat cu aparatul Drager, rezultatul indicând o valoare negativă, cel de-al doilea conducător auto nu a putut fi testat alcoolscop la fața locului din cauza rănilor suferite.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Consiliul Județean Ialomița vă invită la inaugurarea expoziției Manus-scriptum, o călătorie în timp în seria de manuscrise din colecția Muzeului Național al Agriculturii din Slobozia. Evenimentul va avea loc miercuri, 15 februarie, de la ora […]
În dimineața de 18 mai, în jurul orei 6.00, pe DN 2 C, în afara localității Amara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Evenimentul rutier s-a produs în urma unei […]
În seara de 13 mai, în jurul orei 23.30, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Țăndărei, în timp ce efectuau un filtru rutier în vederea prevenirii accidentelor rutiere și a răspândirii virusului COVID 19, au oprit […]
Be the first to comment